Špeciálne inovatívne čistenie

Medzi naše činnosti v oblasti priemyselného čistenia patrí:

čistenie suchým ľadom

čistenie dlažieb

čistenie laserom

Čistenie suchým ľadom – ekologická metóda čistenia

Čistenie – tryskanie suchým ľadom je moderná ekologická, neabrazívna metóda priemyselného čistenia.

Proces čistenia využíva tri základné faktory: kinetickú energiu, termálny šok a sublimáciu. Na konci procesu zostáva len odstránená nečistota a žiadny ďalší sekundárny odpad, ako tomu býva napri. pri pieskovaní. Tým je metóda čistenia – suchým ľadom efektívna, šetrná k čisteným materiálom a zároveň ohľaduplná k životnému prostrediu. Pomocou suchého ľadu ekologicky a šetrne odstránite nánosy usadenín a nečistôt či povrchovú hrdzu bez nutnej demontáže čistených zariadení, čím šetríte čas, aj značné peňažné náklady. Je známe, že suchý ľad inhibuje rast baktérií, proces čistenia suchým ľadom zastavuje rast plesní, spór a znižuje kontamináciu inými biologickými látkami. Okrem toho je netoxický, bez zápachu a vhodný na všetky povrchy – od kovu, dreva, betónu až po jemnú drevenú štruktúru či sklo a textil.

 

Čo je suchý ľad?

Suchý ľad je pevné skupenstvo oxidu uhličitého CO₂ s teplotou -79 °C. Oxid uhličitý sa v prírode nachádza v plynnej forme. Je netoxický a bez zápachu. Využíva sa na sýtenie nápojov, ktorým dodáva sviežu chuť a predlžuje ich dobu spotreby. Suchý ľad okrem iného nachádza využitie aj v potravinárskom priemysle na ochladzovanie potravín alebo v zdravotníctve.

 

Čistenie laserom

Čisté, rovnomerné povrchy – to je základný predpoklad pre úspešné zvarové a lepené spoje s dlhou životnosťou. No obrobky sú často pred spájaním znečistené, zaoxidované alebo opatrené ochrannými vrstvami. Tu pomôže laser: Pretože bezdotykový nástroj bleskurýchlo zbaví obrobky od nečistôt, zaoxodovaných a funkčných vrstiev. A síce len tam, kde sa má napríklad vytvárať spoj alebo už nie je potrebná funkčná vrstva. Funguje to takto: Pulzy s vysokými výkonmi špičky pulzu odparujú tenulinké vrstvy, bez ovplyvnenia obrobku. Následné procesy ako napríklad spájanie prebieha homogénnejšie, rýchlejšie a sú absolútne opakovateľné. Spoje sú čisté a držia dlhšie. Prípravu spojov svetlom je okrem toho možné integrovať do priemyselnej sériovej výroby, pretože dáta je možné jednoducho prenášať cez prípojky.

 

Výhody čistenia laserom

 

Extrémne šetrné k materiálu

Presné a opakovateľné

Cenovo výhodné a čisté

Vysoké rýchlosti obrábania

Neabrazívne

 

Objednávka

Chcete sa niečo opýtať alebo si objednať služby alebo produkty? Napíšte nám.

13 + 8 =

Kontakty

Kamenná 2826/16

010 01, Žilina

0902 485 888
E-mail: cistenievziline@gmail.com