Predpokladá sa, že solárna energia bude do roku 2030 pokrývať 10 % celosvetovej produkcie elektriny. Veľká časť tejto výroby bude pravdepodobne situovaná v púštnych oblastiach, kde je dostatok slnečného žiarenia aj rovných povrchov.

Vážny problém pre solárnu energiu však predstavuje hromadenie prachu na fotovoltických paneloch, následkom ktorého môže dôjsť k zníženiu výkonu fotovoltických článkov až o 30 % už v priebehu jedného mesiaca bez čistenia. Je preto nevyhnutná pravidelná údržba!

Pravidelným čistením a impregnáciou fotovoltaických alebo solárnych panelov môžete získať vyššiu výnosnosť panelov a taktiež významne predĺžite ich životnosť. V závislosti od sklonu a umiestnenia solárnych článkov môže ich účinnosť vzrásť o niekoľko percent a životnosť sa môže predĺžiť rádovo o desiatky percent.

Pri čistení solárnych panelov používame prírodný, v prírode rozložiteľný, zdraviu neškodný a ekologický čistiaci prostriedok, ktorý šetrne a bez poškodenia dokonale vyčistí solárne panely, pričom neškodí živočíchom ani prírode.

Po vyčistení nanášame na fotovoltaické či solárne panely nanoochranný náter. Tento náter vyvolá hydrofóbny efekt a udržiava panely dlhodobo oveľa čistejšie, čím zvyšuje ich schopnosť absorbovať solárnu energiu.

 

Ponúkame vám služby:

čistenie fasád

nanochrana fasád

čistenie sklenených fasád

čistenie bytových domov

čistenie strtiech

čistenie vo výškach zlaňovaním

čistenie fotovoltaických panelov

čistenie solárnych panelov

Objednávka

Chcete sa niečo opýtať alebo si objednať služby alebo produkty? Napíšte nám.

5 + 12 =

Kontakty

Kamenná 2826/16

010 01, Žilina

0902 485 888
E-mail: cistenievziline@gmail.com